İsrail Krav Kagen Derneğinin Türkiye temsilcisi...
Brief info

Uzmanlık alanı; Özel güvenlik ve VİP koruma personellerine, taktiksel çatışma ve yakın savunma dersleri vermektedir.

İsrail Krav Magen Derneğinin Türkiye temsilcisi olan İbrahim TOKGÖZ 1982 yılında savaş sanatlarına başlamıştır. Uzun yıllar Full Contact Karate , KickRoxing, Muay Thai yapmış ve 1986 yılında Siyah Kuşak takmaya hak kazanmıştır. 2006-2010 yılları arasında Filipin savaş sanatlarından Escrima sistemi ( Latosa Weapon System) ile ilgilenmiştir.

Müsabık sporcu olarak hayatına devam eden İbrahim TOKGÖZ; uluslararası turnuvalarda ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. 1992 Yılında Hamburg /Almanya da yapılan IAKSA –Avrupa Kick Boxing Şampiyonası’nda 71 Kg. da Avrupa üçüncüsü olmuştur. Sonrasında uzun yıllar Kick boxing antrenörü olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

1996 Yılında profesyonel işi gereği, İsrail de katıldığı eğitim programında Krav Maga sistemini görmüş ve bu sistemi çalışmaya başlamıştır. 2000 Yılı itibariyle GM. Avi AVISADON'dan İsrail ve Türkiye’de özel dersler alarak Krav Magen çalışmalarına hızla devam etmiştir. İbrahim TOKGÖZ’e başarılı çalışmaları sonucunda, 2009 yılında İsrail Krav Magen Derneğinin Türkiye temsilciliği görevi verilmiştir. 2013 Yılında “Siyah Kemer 2.Dan” almaya hak kazanmıştır.

2017 Yılında İsrail de katıldığın Uzman Eğitmenler kursunu tamamlamış ve ardından girdiği sınavda başarılı olarak ‘’Siyah Kemer 3. Dan’’ seviyesine yükselmiştir. 2018 ve 2019 yıllarında İsrailde Wingate Enstitü de yapılan Uzman Eğitmenler Gelişim proğramlarını tamamlayarak “Siyah Kemer 4. Dan” seviyesine yükselmiştir. Krav Magen de Türkiye ve Avrupa da bu dereceye yükselen ilk ve tek kişidir. İsrail Wingate Enstitüsü ( The Academic College At Wingate) “Senior Instructor of Martial Arts” K.A.M.I sertifikasına sahiptir.


Haber Bültenimize Kayıt Olun!

İstiklal Caddesi Aznavur Pasajı Kat:5 Beyoğlu