Savaş sanatları ile tanışması 1993 yılında ...
Brief info

Savaş sanatları ile tanışması 1993 yılında Kick Boxing ile olmuştur. Krav Magen çalışmalarını 2010'dan bu yana, Türkiye temsilcisi - Baş Antrenör İbrahim Tokgöz ve Grand Master Avi Avisidon ile Türkiye ve İsrail'de sürdürmektedir.

Katıldığı eğitimler sonucunda, 2014 Yılında İsrail Wingate Enstitüsü'nden (The Academic College At Wingate) “Assistant Instructor”, sertifikasını almıştır. Sonraki yıllarda sürdürdüğü çalışmalarıyla 2016 yılında "Instructor" sertifikası almaya hak kazanan Burak Korkmaz, güvenlik uzmanı olarak da yurt içinde ve yurt dışında eğitim programlarına katılmıştır. 2000 yılından bu yana kişisel güvenlik, yakın koruma, aktivite güvenliği ve kalabalık kontrolü gibi konularda hizmet vermektedir.

KAMI haricinde, uzun yıllar Amerikan Futbolu branşında mücadele eden Burak Korkmaz, 1999 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde (Crows) başladığı kariyerine sırasıyla, İstanbul Teknik Üniversitesi (Tigers) ve Koç Üniversitesi'nde (Rams) devam ederek, 2012 yılında Yeditepe Üniversitesi'nde (Eagles) tamamlamıştır. Amerikan Futbolu kariyeri esnasında düzenlenen Milli Takım kamplarına katılmış ve 2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ile Avrupa Kupalarına katılan ilk ekipte yer almıştır. Burak Korkmaz halen scuba dalış, serbest dalış ve snowboard ile ilgilenmektedir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan Burak Korkmaz, Harp Akademileri SAREN (MA) ve Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde (MSc) lisansüstü çalışmalarını tamamlamıştır. Akademik çalışmalarına Milli Savunma Üniversitesi ATASAREN'de doktora seviyesinde devam etmektedir. Evlidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

İstiklal Caddesi Aznavur Pasajı Kat:5 Beyoğlu