Krav Magen, Krav Maga Çocuklara Yönelik Kişisel Güvenlik Eğitiminin amacı;Çocukları etkileyen ve çocuğa yönelen şiddetin her geçen gün daha fazla endişe yarattığı günümüzde, öğrencilerin fiziksel ve cinsel şiddet ve istismara maruz bırakılmasının önüne geçmek amacıyla, onları korkutmak yerine bilgilendirmek, şehir yaşamındaki olası tehlikelere karşı bilinçlendirmek, farkındalık kazandırmak,ve kendilerini savunma konusunda rehberlik etmektir.

Eğitimler yaş gruplarına göre planlanmakta; öğrencilerin mental ve fiziksel gelişimleri göz önüne alınmaktadır. Derslerde basit ve içgüdüsel teknikler eğlenceli olduğu gibi gerçekçi yöntemler ile öğretilir. Buna bağlı olarak öğrenciler basit fakat etkili tekniklerden oluşan kendini savunma yeteneğine sahip olurlar.

Krav Magen, Krav Maga Dersleri öğrencilerin sürat, çeviklik, kuvvet, esneklik ve koordinasyon gibi fiziksel özelliklerini geliştirir, aerobik dayanıklılıklarını arttırır. Ayrıca kişisel güvenlik eğitimi insan psikolojisi ile de yakından ilgilidir. Eğitim olası tehdit ve tehlikeyi önceden görmeyi sağlayan çevresel farkındalık yeteneği geliştirir. Öğrencinin kendine güvenini arttırdığı gibi hayatları boyunca onlara yardımcı olacak ani karar verme, soğukkanlılık, öz disiplin ve kendine hâkim olma gibi çok önemli yetenek ve özellikleri kazandırır, bu bakımdan öğrencilerin sosyal gelişimlerini de destekler.

Daha önce yaptığımız eğitimler için lütfen “Referanslar Bölümüne” bakınız.

Yorum Yap

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

İstiklal Caddesi Aznavur Pasajı Kat:5 Beyoğlu