İSRAİL KRAV MAGEN DERNEĞİNİN BAŞKANI AVI ABECEEDON

Avi Abeceedon, Eli Avikzar’ın kurduğu ve kısa adı olan K.A.M.I olan Israeli Krav Magen Derneğinin ilk Siyah kuşağıdır. Abeceedon 15 yıl K.A.M.I.’nın Başkan Yardımcılığını yaptıktan sonra derneğin kurucusunun vefat etmesiyle K.A.M.I.’nın Başkanı olmuştur ve Kendisine 2014 yılında K.A.M.I ‘nin saygın ve profesyonel üyeleri tarafından 10.Dan derecesi verilmiştir.

Avi Abeceedon, “Yardımcı Eğitmen” kursunu 1976’da bitirdi. Askerlik hizmeti yürüttüğü sırada, İsrail Defence Forces (İsrail Savunma Güçleri)’ deki Krav Maga bölümünün başkan yardımcısıydı. Daha sonra İsrail Naval Commandos’da (İsrail Deniz Komandoları) Krav Maga biriminin başkanlığını yürüttü ve bu dönem boyunca Elite birimlerin çoğunu eğitti.

1992- 1996 yılları arasında İsrail’deki bütün Eğitim kurumları için güvenlik görevlilerine eğitim veren 25 eğitimcinin amirliğini yaptı. Yine İsrail okullarında kendini savunma teknikleri öğreten Kadın eğitimcilere seminerler verdi. Avisadon 2002 yılından bu yana Ministry of Transportation (Ulaştırma Bakanlığı), Hayfa ve Eilat’daki Havaalanı Yetkilileri, Ministry of Postal Services (Posta Hizmetleri Bakanlığı) ve İsrail College for Security and Investigation (İsrail Güvenlik ve Araştırma Koleji) için yetiştirilen bütün güvenlik görevlileri için Krav Magen eğitimleri düzenlemektedir.

Avisadon ayrıca, hem İsrail’de hem de İsrail dışında yüksek rütbeli ve politik kişiler için kişisel güvenlik sistemleri hazırlanmasında görev almaktadır. Bunun yanında, Rusya’daki çeşitli toplulukların Başkanlarıyla ve Çin deki bazı güvenlik projeleriyle ilgili danışmanlıklar yapmaktadır.

Avisadon, “Wingate Institute For Physical Education and Sports”dan “Dövüş Sanatları Eğitmenliği” ve “Usta Eğitici” Diploması sahiptir.Wingate Enstitüsü’nde ( The Academic College At Wingate) İsrail’deki tüm savaş sanatlarının koordinasyonunu yapmaktadır. Burada Eğitmenler, Koçlar ve Usta Koçlar için yoğunlaştırılmış dersler vermektedir.

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

İstiklal Caddesi Aznavur Pasajı Kat:5 Beyoğlu